Huawei розширює екосистему для своїх серверних процесорів

Huawei розширює екосистему для своїх серверних процесорів
За останні місяці Huawei піддалася безлічі нападок з боку влади США, що ставить китайців і масу розпочатих ними проектів у скрутне становище.
Але здаватися їм теж не можна або дуже рано. Тому все, що сьогодні робить Huawei ― це демонстрація впевненості і тверде дотримання наміченими планами, повідомляє Хроніка.інфо з посиланням на 3dnews.ru.
На саміті The Kunpeng Computing Industry Summit, який стартував 23 липня, керівництво компанії Huawei зробив важливу заяву. Компанія оголосила, що починає інвестиції в розширення екосистеми для власних серверних процесорів. На ці цілі в наступні п'ять років Huawei витратить щонайменше 3 млрд юанів (приблизно $436 млн). Мова йде про розробку Kunpeng 920 ― найпотужнішому на сьогодні серверний процесор на архітектурі ARM, якщо не враховувати спеціалізовані CPU A64FX. А примітно в цьому те, що під тиском влади США компанія ARM може позбавити розробника Kunpeng, компанію HiSilicon, ліцензії на відповідну архітектуру.
Як заявили в Huawei, компанія не буде продавати процесори Kunpeng 920 як чіпи. Вона збирається випускати і самостійно (або з партнерами) експлуатувати готові сервери і ЦОД на платформі Kunpeng 920. Власне, заявлені інвестиції будуть спрямовані на вибудовування партнерських відносин у широкому діапазоні областей індустрії. Сервери на процесорах Huawei стануть основою хмарних сервісів і платформ з елементами штучного інтелекту.
У 2018 році Huawei продала в усьому світі понад 900 тис. серверів, а всього за минулі шість років ― близько 3,56 млн. Це достатні обсяги, щоб зайнятися імпортозаміщенням, якщо санкції США призведуть до заборони продавати китайцям процесори IBM, Intel, AMD або інших компаній. Нагадаємо, що і до нинішніх політичних непорозумінь такі прецеденти були. Наприклад, у 2015 році США заборонили Intel поставляти в Піднебесну Xeon Phi.
Процессор Kunpeng 920 был анонсирован в январе этого года, а впервые показан под именем Hi1620 ещё в 2018 году. Он выпускается с использованием 7-нм техпроцесса на TSMC. В максимальной конфигурации решение несёт 64 ядра на архитектуре ARM с частотой до 2,6 ГГц. Пиковое потребление Kunpeng 920 составляет 180 Вт. По словам разработчиков, процессор Kunpeng 920 на 30 % энергоэффективнее аналогичных решений конкурентов. Процессор поддерживает 8 каналов памяти DDR4 и вооружён шиной PCIe 4.0, как и другими современными интерфейсами, включая новомодный CCIX.
Зазначимо, що Huawei давно займається розробкою серверних систем і СГД на базі ARM-процесорів. Вони випускаються під брендом TaiShan (як правило в двухсокетном виконанні) і, за словами розробників, здатні скласти конкуренцію x86-64 в цілому ряді завдань. Крім того, Huawei активно адаптує для роботи на таких серверах. Втім, за межами Китаю ці рішення поки що не поширені.