Як зрозуміти, що на смартфоні встановлені шкідливі програми

Як зрозуміти, що на смартфоні встановлені шкідливі програми

Раніше віруси проникали лише на настільні комп'ютери і ноутбуки. Але тепер різного роду трояни, шкідливі і шпигунські програми, рекламне ПЗ так і інші неприємні шматки коду націлені і на наші з вами смартфони. Хакери «навчили» свої творіння непогано ховатися в системі і навіть вислизнути від погляду антивірусних програм. Однак є кілька непрямих ознак, за якими шкідливе ПЗ можна виявити.
Android-гаджетів, на жаль, дуже уразливі до хакерських атак, тому що користувачі можуть використовувати не тільки Google Play Store, але і сторонні репозиторії. Однак навіть в офіційний магазин цифрова «зараза» час від часу проникає.
Що роблять віруси з вашим телефоном або планшетом?
Як правило, вони орієнтовані на отримання прибутку. Шпигунське ПО, рекламні банери, незаконні майнеры і так далі. Ці програми можуть не тільки вкрасти ваші особисті дані, але і зіпсувати роботу пристрою, сильно навантажуючи систему та її компоненти.
Сплеск вхідного\вихідного трафіку
Одна з перших речей, на яку варто звернути увагу, це використання інтернет-даних. Порівняйте кількість даних, використовуваних для передачі даних за попередні місяці, і якщо ви помітили раптові сплески в певний момент, але ви при цьому не змінювали свої «шаблони» використання інтернету, то з великою часткою ймовірності на вашому смартфоні оселився вірус.
Дивні повідомлення
Ще одна вірна ознака того, що ваш гаджет на Android заражений — це незвичайні витрати за використання SMS-сервісів. Це відбувається, коли ваш смартфон або планшет вражений шкідливим ПЗ, яке відправляє текстові повідомлення на платні номери.
Раптові спливаючі вікна
Якщо ви починаєте отримувати дратівливі спливаючі вікна і повідомлення, нагадування і настирливі «системні» попередження, то ваш телефон може бути під загрозою. Шкідливі програми можуть додавати закладки в браузері, а також ярлики веб-сайтів та програм на головний екран.
Не зрозуміло звідки взялися додатки
Троянські шкідливі програми, а особливо рекламне ПО, відомі тим, що часто здійснюють автоматичне завантаження «додаткових» програм без вашого відома. Крім того, кіберзлочинці часто створюють «клони» відомих додатків, щоб вкрасти ваші особисті дані.
Швидкий витрата запасу батареї
Вся перерахована вище фонова активність не тільки позначається на використанні даних, але й може вплинути на термін служби батареї. Якщо ви починаєте помічати різке скорочення терміну служби батареї, а ваш телефон нагрівається навіть у режимі очікування, то це явна ознака присутності вірусу.